Atgriezties pie raksta

Uz Svētā Meinarda salu – sausām kājām

Pateicoties tam, ka  Rīgas HES ūdenskrātuvē līdz 28.augustam pazemināts ūdens līmenis, līdz  Svētā Meinarda salai Ikšķilē var aiziet sausām kājām. Par to – Ogrenet fotoreportāžā.

AS "Latvenergo" veic hidroelektrostaciju dzelzsbetona konstrukciju un betona virsmu atjaunošanu ūdens līmeņa mainīgajā zonā un uzlabo hidrotehnisko būvju drošumu,  informēja AS "Latvenergo" Ārējās komunikācijas vadītājs Andris Siksnis.

Rīgas HES ūdenskrātuvē ūdens līmenis ir pazemināts, sasniedzot remondarbu veikšanai nepieciešamo atzīmi - 16,05 metrus virs jūras līmeņa. Rīgas HES ūdenskrātuvē normālos ekspluatācijas apstākļos ūdenslīmenis ir 17 līdz 18 metri.

Rīgas HES dambja augšbjefa nogāzēs veiks plānotos dzelzsbetona konstrukciju apsekošanas darbus un remontu, lai nostiprinātu un atjaunotu betona virsmas. Ja plānotie darbi tiks paveikti pirms 28.augusta, attiecīgi ātrāk tiks paaugstināts arī ūdens līmenis Daugavā.

Ūdens līmeņa pazemināšana saskaņota ar Vides ministrijas Valsts vides dienestu un Latvijas Zivju resursu aģentūru. Pazeminot ūdenslīmeni ūdenskrātuvēs, "Latvenergo" katru gadu saskaņā ar Latvijas Zivju resursu aģentūras ekspertu slēdzienu sedz zivju resursiem nodarītos zaudējumus. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu "Saimnieciskās darbības rezultātā zivju resursiem nodarītā zaudējuma noteikšanas un kompensācijas kārtība" prasībām, "Latvenergo" katru gadu Latvijas Zivju resursu aģentūras kontā iemaksā 378 400 latu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/7529

2008. gada 23. jūlijā, 12:18, Aktualitātes
Ogrenet, Gitas Ivanovas foto

Jaunākie komentāri

a • 2008. gada 31. jūlijā, 12:59
Tur nav neviena svēta, vai Tu to nezināji?
Lunis • 2008. gada 24. jūlijā, 20:16
Nuuu Isteni sveti cilvēki jau tapatas varej aiziet uz to salu sausam kajam , tie kas to var tik taga laikam nav gana sveti un spiesti izmantot laivas vai stampaties pa dubljiem:)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet